pátek 9. prosince 2016

Skincare routine + 10 tips for better skin

Čistá pleť je základ. Na vaší pleti se odráží vše - strava, stres, životní styl... A někdy i počasí nebo roční období má na pleť vliv. A proto je důležité se o pleť náležitě starat. Nikdo nechce mít pleť plnou pupínků. jizev apod. Snad všechny holky (a někdy i kluci) se už nad pupínkem potrápili. I já jsem si zazoufala, a někdy ještě i zoufám, kde se mi zase udělal pupínek.

Ze všeho nejdříve je třeba zjistit, jaký typ pleti máte. Od toho se poté odvíjí celá péče a čištění. Já osobně mám pleť suchou a citlivou. Takže se musím koukat po produktech, které jsou hydratující, ale zároveň které nebudou mít iritující složky jako parabeny a silikony. A hlavně je důležité, aby produkty, ať už krémy nebo líčidla, byly nekomedogenní. Tedy, že se z nich netvoří pupínky, zjednodušeně řečeno. Za mě rozhodně vede kosmetika Bioderma, konkrétně řada Hydrabio pro dehydratovanou pleť. Tato značka nabízí produkty pro všechny typy pleti, takže si to pravé ořechové najde opravdu každý. Cena je sice vyšší, ale pokud jde o kvalitu, na té se, dle mého názoru, nešetří.


Když už víme, jaké produkty používat, je důležité také vědět, jak je používat:

Já osobně na odlíčení make-upu raději používám odlličovač a vatové tamponky. Pro někoho jsou zase lepší odličovací ubrousky, ale těm já moc nefandím, příjdou mi, že pleť zbytečně iritují a pleť se s ním "drhne". Toto je ale můj názor, každému může sedět něco jiného.

Tip č. 1: Žádné dotyky! Čím méně se pokožky budeme dotýkat rukama, tím lépe. Na rukou je nejvíce bakterií, které můžeme pouhým dotekem přenést na pleť a tím se na pleti mohou objevit pupínky a pleť se bude kazit. Z tohoto důvodu nemám ráda ubrousky, při čištění je žmouláme v rukou a tak se v nich uchytí bakterie a tohle mi nepříjde hygienické.

Tip č. 2: Čelenka.  Stejně jako ruce, i vlasy přenášejí hodně bakterií a nečistot, proto by vlasy měly být při čištění pleti z obličeje pryč. Možná vám to přijde jako blbost tohle tady zmiňovat, ale věřím, že pro pár lidí to bude novinka.

Tip. č. 3 Tamponek navlhčete. Co mnoho lidí neví je, že je dobré si vatový tamponek navlhčit, změkčí ho to a tak pleť "nedřeme".

Tak tedy navlhčím tamponek, nanesu na něj odličovací krém a poté jemně krouživým pohybem umyji make-up z pleti. Já začínám odlíčením pleti a obočí, poté až očí. Proces opakuji několikrát, dokud nemám tamponek čistý a nebojím se jich použít více. Na odlíčení očí ráda používám micerální vodu, protože tolik očního make-upu nepoužívám. A nakonec celou pleť ještě  dočistím stejnou micerální vodou. 

Tip č. 4: Omývejte obličej vodou! Celý obličej ještě navíc na závěr omyjte vodou. I micerální voda se musí z obličeje smýt. K tomu ráda používám tyto "chlebíky", jak tomu říká můj přítel. Voda dělá zázraky.

Závěrečné omytí vodou jsem nikdy nedělala, až teď v posledních měsících a rozhodně vidím rozdíl! Pleť je rozzářenější, nové pupínky se netvoří a pleť je tak dokonale čistá.

Tip č. 5: Extra ručník! Na vysušení obličeje nepoužívejte ten stejný ručník, co na ruce. Určete si malý, který budete alespoň jednou za týden prát nebo měnit za jiný. A to stejně tak i s těma "chlebíkama". 

Tip č. 6: Hydratace je důležitá. Když mluvím o vodě, hydratovat pleť bychom měli i zevnitř. Proto se ujistěte, že jste za den vypili alespoň 2 litry vody, a to minimálně!

No a už úplně posledním krokem je hydratace vhodným krémem. Noční krém může být klidně hutnější, má totiž celou noc na to, aby se vstřebal do pleti a pleť tak celou "pije".

A ráno zase to stejné. Jen bez odličovací krému, pouze očištění micerální vodou, opláchnutí obličeje vodou a nanesení denního krému. V noci na nás také mohou ulpět bakterie, z polštářů, peřin, i ze vzduchu. Proto nebuďte líné a i ráno pleť vyčištěte.

Tip č. 7: Vyhněte se stresu! Neberte život tak moc vážně, nebude se stresovat a vaše pleť vám poděkuje.

Jednou týdně proveďte peeling obličeje. Buďte jako had, odstraňte odumřelé buňky, a zbytky nečistot, aby se mohla vytvořit nová, čistá a zdravá vrstva kůže. 

Jednou měsíčně (nebo jednou za 6 týdnů) navštívte kosmetičku. Pokud se přece jen nějáký pupínek objeví, ona ho odstraní správně, a neutvoří se z něj pupínek nový. Ikdyž třeba žádný pupínek nemáte, můžete mít podkožní, které by se mohly utvořit později. A i kdyby ani to ne, aspoň vám zkontroluje, že pleť máte čistou a staráte se o ni správně.

Nebojte se sáhnout po suplementech. Vitamíny by měly být nedílnou součástí jídelníčku. Ať už je to C pro imunitu, Zinek pro nehty a vlasy, tak Omega 3 pro pleť.

Tip č. 8: Omega 3 jsou dobré na všechno. Při nedostatku rybího tuku může člověk trpět depresemi, nespavostí, mít pořád špatnou náladu, může být víc ve stresu a mnoho dalšího. Proto je dobré brát Omega 3 tak či tak, protože se nachází skoro v žádných produktech a když už, tak opravdu minimálně.

Tip č. 9: Vyhněte se i sladkému! Rychlé cukry, které jsou ve sladkostech nemají vliv nejen na naše tělo, ale i naši pleť. Zkuste se měsíc vyhýbat čokoládkám, bonbónkům apod. a uvidíte rozdíl. A stejně tak i na vašem těle zaznamenáte změny. Sama vím, jak těžké je čokoládu omezit, ale stojí to za ten výsledek!

Tip č. 10: Pupínky nemačkat! Pupínek se sám vstřebá a zmizí, pokud do něj nebudeme nijak zasahovat. A když už je to nutnost, objeví se "bělásek", tak po vymáčknutí vydesinfikovat alpou! 


A na závěr bych chtěla poznamenat, že nejsem žádný dermatolog, ani odborník, celý článek obsahuje pouze mé názory a zkušenosti.

Žádné komentáře:

Okomentovat